Poprzednie edycje

Poprzednie edycje

WaypointRace 2010

22 maja 2010

Widok kilkuset rowerzystów przemierzających Pruszków i jego bliższe i nieco dalsze okolice wpisał się już na dobre w obraz towarzyszący obchodom Dni Pruszkowa. Tak też było 22 maja 2010 roku kiedy odbyła się III edycja wyścigu na orientację WaypointRace. Na starcie stanęła rekordowa liczba 342 zawodników, którzy przed rozpoczęciem wyścigu wzięli udział w tradycyjnym, honorowym przejeździe ulicami Pruszkowa. Z roku na rok trasa przejazdu wydłuża się, w tym roku prowadziła ze stadionu Znicza na miejsce startu ostrego znajdujące się przy torze kolarskim BGŻ Arena. Krótko po godzinie 10:00 zawodnicy otrzymali mapy i wyruszyli w teren w poszukiwaniu waypointów. W porównaniu z edycją 2009 pogoda była całkiem niezła, chociaż przewijające się nad okolicą przelotne ulewy urozmaiciły niektórym zawodnikom pokonywanie trasy.

czytaj dalej

WaypointRace 2009

30 maja 2009

Jesteśmy pewni, że wyłącznie z powodu niesprzyjającej pogody II Ogólnopolski Wyścig Rowerowy na Orientację Waypointrace 2009 zajął dopiero drugie miejsce w Polsce pod względem liczby startujących. Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że wyścig wyrobił sobie mocną pozycję wśród tego rodzaju imprez w naszym kraju i stał się oryginalną wizytówką miasta. Dzięki Waypointrace Pruszków stał się rozpoznawalny nie tylko wśród miłośników kolarstwa torowego, ale także pośród setek cyklistów, dla których obcowanie z przyrodą, zabytkami i pięknem Polski jest czasem ważniejsze niż szybkość i liczba pokonywanych kilometrów. Ponad ćwierć tysiąca zawodników, profesjonalistów i amatorów, jakich zobaczyliśmy na starcie udowodniło, że przygoda, szlachetna rywalizacja i sportowe emocje zaczynają się najczęściej tuż za progiem naszych domów. Możemy być dumni z naszego miasta!

czytaj dalej

WaypointRace 2008

31 maja 2008

31 maja 2008 w ramach X Dni Pruszkowa odbył się pierwszy pruszkowski, rowerowy wyścig na orientację WaypointRace 2008. Zawody okazały się ogromnym sukcesem. Na starcie stanęło 221 zawodników w 3 kategoriach PRO, FAN i FAMILY. O godzinie 10:00 konwojowany przez pruszkowską Straż Miejską peleton przejechał ulicami miasta wzburzając sensację wśród spacerujących mieszkańców. Po uroczystej prezentacji nastąpił start ostry i rozpoczęło się sześć godzin zmagań w nie zawsze łatwym terenie.

czytaj dalej

Wystartowało

495
Zawodniczek i Zawodników
Zobacz wyniki

Facebook

Puchar Polski

Wyścig w kategorii PRO wchodzi w skład:
Puchar Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację
Powered by ENo