Aktualności

Aktualności

WaypointRace 2011 - podsumowanie

Dodano: 05/07/2011

WaypointRace 2011Wyścig WaypointRace 2011 przeszedł do historii. 28 maja po raz czwarty w Pruszkowie pojawiła się grupa najlepszych w Polsce zawodników w rowerowych maratonach na orientację walczących o cenne punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Na trasie towarzyszyła im niezliczona liczba rowerzystów, dla których WaypointRace to w mniejszym stopniu rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa.

Czwarta edycja wyścigu była pod wieloma względami wyjątkowa. Przede wszystkim kolejny rok z rzędu liczba startujących znacznie się zwiększyła. Na starcie stanęło 495 śmiałków, w tym rekordowa liczba 40 drużyn rodzinnych. Nowością było również wprowadzenie znanego na największych imprezach w Polsce i na świecie elektronicznego systemu potwierdzenia zdobytych punktów. W większości relacji powyścigowych podkreślono atrakcyjność trasy, szczególnie na tak zurbanizowanym i potencjalnie niezaskakującym podwarszawskim terenie. Zwycięzcami wyścigu okazali się w kategorii PRO Urszula Wojciechowska oraz ex aequo Marcin Nalazek i Łukasz Drażan. W kategorii FAN tryumfowali Rosemary Moore oraz Jana Kaseja.

Od początku WaypointRace pozostaje w pełni otwartym i darmowym wyścigiem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsorzy i partnerzy wyścigu. Organizatorzy dziękują przede wszystkim Prezydentowi Pruszkowa Panu Janowi Starzyńskiemu oraz pracownikom Biura Promocji i Kultury Miasta za rokroczne zaproszenie do włączenia zawodów w obchody Dni Pruszkowa oraz pomoc w organizacji wyścigu.

Dzięki wsparciu sponsora głównego wyścigu jakim był Bank BGŻ S.A. możliwe stało się zaoferowanie zawodnikom jeszcze większego poziomu atrakcyjności imprezy. Trzej partnerzy WaypointRace, którzy są z nami od samego początku: sklep rowerowy Velmar, wydawnictwo Demart oraz Oficyna Wydawnicza Rewasz przekazało szereg nagród do rozlosowania wśród wszystkich uczestników. Grono sponsorów WaypointRace dopełnili: WSE InfoEngine S.A., Columbus IT oraz Akademia Podwodna.

WaypointRace jednoczy lokalne organizacje i stowarzyszenia. Po raz pierwszy do pomocników WaypointRace dołączył Szczep Harcerskich Drużyn Sokolich im. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszewskiego z Hufca Pruszków. Harcerze stanowili profesjonalne wsparcie na punktach kontrolnych służąc pomocą zawodnikom. Stowarzyszenie 5+ po raz kolejny przygotowało atrakcyjne zabawy na punkcie przeznaczonym dla drużyn rodzinnych. Mieszkańcy Pruszkowa mieli okazję podziwiać zawodników podczas honorowego przejazdu przez miasto, który nie mógłby się odbyć bez pomocy Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Organizatorzy WaypointRace 2011 składają wszystkim zawodnikom i sympatykom serdeczne podziękowania za dobre słowo na mecie oraz życzliwość.

Wystartowało

495
Zawodniczek i Zawodników
Zobacz wyniki

Facebook

Powered by ENo