Aktualności

Aktualności

Wyniki!

Dodano: 30/05/2011

Publikujemy skrócone wyniki WaypointRace 2011 nie zawierające międzyczasów. Jutro zostanie opublikowana tradycyjna mapka wariantów przejazdu zawodników, gdzie będziecie mogli się zapoznać z międzyczasami. Przypominamy również, że można do nas przesyłać ślady GPS, które zostaną użyte do szczegółowej wizualizacji Waszych umiejętności nawigacyjnych. Czekamy również na Wasze zdjęcia, relacje i uwagi, które możecie możecie przysyłać na nasz adres e-mail: organizatorzy@waypointrace.pl. Prosimy również o zapoznanie się z poniższym komentarzem do wyników.

Komentarz do wyników

Na WaypointRace 2011 po raz pierwszy zastosowaliśmy elektroniczny system potwierdzeń zdobytych Waypointów. W tym celu wynajęliśmy firmę, która wzięła na siebie odpowiedzialność za dostarczenie systemu pomiarowego oraz opracowania wstępnych i końcowych wyników. Na podstawie dostarczonych przez nią danych ogłosiliśmy kolejność na podium i przyznaliśmy nagrody.

Niestety, weryfikacja danych zapisanych na kartach chipowych z danymi zapisanymi na stacjach wykazała, że w kilkunastu przypadkach były one niezgodne. W takim przypadku za wiążące uznaliśmy dane ze stacji. W kilku pozostałych przypadkach w danych zapisanych na stacjach pojawił się numer startowy oraz błąd. Oznaczało to, że karta mogła być za krótko przytrzymana przy stacji, bądź w pobliżu znajdowała się inna karta zaburzająca zapis. Przeanalizowaliśmy te przypadki i uznając, że nie wpływają znacząco na czołową klasyfikację postanowiliśmy również potwierdzić przez Was zdobycie Waypointa (w takich przypadkach bez międzyczasu). Wreszcie w kilku przypadkach na kartach, ani na stacjach znajdujących się na mecie nie było potwierdzenia przybycia na metę. Zgodnie z zasadami wyścigu musieliśmy wtedy dokonać dyskwalifikacji.

Możliwe, że wystąpią przypadki, gdzie ani na stacji ani na karcie nie było śladu Waszej obecności na Waypointcie w takich sytuacjach postępując zgodnie z Regulaminem nie jest możliwe potwierdzenie Waszej obecności na takim punkcie.

Przeprowadzona w minionych godzinach weryfikacja wykazała, że wyniki kategorii PRO kobiet ogłoszone bezpośrednio po zakończeniu wyścigu były błędne. Drugie miejsce zajęła Monika Mróz, a trzecie Agnieszka Kłopocińska. Obie panie oraz zawodniczki, które błędnie otrzymały puchary oraz nagrody zostały o tym fakcie już poinformowane. Wkrótce wręczymy puchary i nagrody dla Moniki i Agnieszki.

Zapewniamy Was, że całe zdarzenie było dla nas co najmniej tak przykre jak dla pokrzywdzonych zawodniczek. Zawsze staraliśmy się, aby WaypointRace był wzorem dobrej organizacji, a także profesjonalnego i poważnego traktowania zobowiązań jakie wzięliśmy na siebie względem Was. Tym razem technika pokrzyżowała nam plany. Mamy nadzieję jednak, że pomimo zamieszania z wynikami minione zawody pozostawią w pamięci wyłącznie pozytywne wspomnienia.

Organizatorzy WaypointRace 2011

Wystartowało

495
Zawodniczek i Zawodników
Zobacz wyniki

Facebook

Powered by ENo