Aktualności

Aktualności

Podobało się? Co dalej?

Dodano: 29/05/2011

WyścigTak jak wy jesteśmy wielkimi entuzjastami aktywności fizycznej połączonej z przygodą oraz kontaktem z przyrodą. Jeśli podobało wam się na WaypointRace to powinny was zainteresować podobne imprezy. Oto kilka, które rekomendujemy i na których może się kiedyś spotkamy na trasie.

MTBO

4.06.2011 Warszawa Bemowo, 5.06.2011 Nieporęt oraz 11-12.06.2011 Warszawa Falenica odbędą się zawody w Rowerowej Jeździe na Orientację. Podobnie jak na WaypointRace dostaniecie mapę i będziecie musieli znaleźć punkty w terenie. Szczegóły w regulaminach imprez: www.wgl.pl/domeny/mtbo-pl/regulaminy/reg506.pdf i www.wgl.pl/domeny/mtbo-pl/regulaminy/reg06wawa.pdf Uwaga: Rejestracja do 31 maja!

Puchar Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację

Puchar Polski składa się z kilkunastu wyścigów organizowanych przez różne osoby w różnych rejonach Polski. Wymogiem włączenia trasy do pucharu jest dystans minimum 100 km, ale na większości imprez organizatorzy zapewniają też możliwość zmierzenia się z krótszymi dystansami. Odnośniki do wyścigów pucharowych znajdziecie na stronie Pucharu. My szczególnie polecamy Bike Orient, który odbędzie się już 18 czerwca w niezbyt odległej Spale.

Krwawa Pętla

Coś ekstremalnego dla zakręconych ludzi. Kilka lat temu pojawił się termin „Krwawa Pętla” określający czerwony szlak pieszy okrążający Warszawę. Wtedy też powstało wyzwanie, aby przejechać pętle na rowerze w przeciągu 24h. Chociaż dystans około 250 km nie jest przerażający to jednak poprowadzenie szlaku przez niekiedy nieprzejezdne i zarośnięte tereny powoduje, że niewielu osobą ta sztuka się udała. 11 czerwca z Otwocka postaramy się poprawić statystyki w wyścigu szlakiem Krwawej Pętli. Szczegóły na stronie www.otwock.org.pl/krwawa/

I inne...

Ze skromności na koniec zostawiliśmy nasze autorskie zabawy. Alleypiast to lokalne, miejskie wyścigi rowerowe wzorowane na alleycatach, ale dzięki niezliczonym pomysłom organizatorów przypominają gry miejskie. Warto wspomnieć, że Alleypiast obchodzi w tym roku 8 urodziny i pierwsze wyścigi torowały dopiero pole dla niekonwencjonalnych zabaw w mieście.

WaypointGame to internetowa gra, a teraz właściwie baza ciekawych miejsc. Zawodnicy zakładają w terenie Waypoint poprzez pozostawienie na miejscu wlepki ze specjalnym kodem, który następnie można wpisać na stronie internetowej zdobywając punkty. W chwili obecnej ustawionych zostało 2100 Waypointów. Warto wspomnieć, że dwa z punktów WaypointRace 2011 zostało zaczerpniętych właśnie WaypointGame.

Wystartowało

495
Zawodniczek i Zawodników
Zobacz wyniki

Facebook

Powered by ENo